Sıkça Sorulan Sorular

%100 Online Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Programları

Neden Digital Marketing Institute eğitimlerine katılmalıyım?

Digital Marketing Institute, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapmaktadır. Global standardı belirleyen DMI eğitimleri, kariyerinizi doğru araçlar yardımıyla geliştirmenize ve uluslararası alanda iş fırsatları yakalamanıza yardımcı olur.

Aldığım sertifika nerelerde geçerli olacak?

Digital Marketing Institute, Dijital Pazarlama (digital marketing) eğitiminde global alanda geçerliliği olan bir sertifikasyon kuruluşudur. Dijital Pazarlama uzmanları ve sektör liderleri tarafından tasarlanan Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamladığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan bir sertifikaya sahip olacaksınız.

Eğitimlere katılmak için dijital pazarlama altyapısı gerekiyor mu?

Dijital satış ve dijital pazarlama eğitimlerine, herhangi bir dijital pazarlama geçmişi veya bilgisi olmadan herkes başvurabilir. Eğitimlerimizin amacı, dijital pazarlama alanında bilgi sahibi olmak, dijital pazarlama kariyerinize başlamak veya bir üst seviyeye taşımak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenizi sağlamaktır.</p><p>İşletmesini global pazarlara açmak isteyen bir girişimci, dijital pazarlama alanını keşfetmek isteyen bir yeni mezun, kariyer değişikliği yapmak isteyen bir profesyonel veya dijital pazarlama alanında daha büyük adımlar atmak isteyen geleneksel/dijital pazarlamacı olabilirsiniz. Online dijital pazarlama eğitimlerimize katılmak için dijital pazarlamaya ilgi duymanız ve kariyerinizi bu anlamda geliştirmek istemeniz yeterlidir.

Teknolojiyi çok yakından takip etmiyorum. Eğitimlerde teknik bilgiye ihtiyaç duyacak mıyım?

Hayır, dijital pazarlama eğitimlerimiz teknik bilgiye ihtiyaç duyulmadan kolaylıkla anlaşılabilir.

Eğitimler hangi dilde veriliyor ve sınavlar hangi dilde yapılıyor?

Tüm online dijital pazarlama eğitimlerinin eğitim dili ve sertifika sınavları İngilizce’dir.

Ödemeyi nasıl yapacağım?

Ödemeyi online olarak veya havale/eft ile gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeyi tek seferde yapabileceğiniz gibi taksitlendirerek de yapabilirsiniz.

Sınavımı ne zaman planlamalıyım?

PRO ve SPECIALIST kursları için, sınav rezervasyon sistemi kurs başlangıç tarihinden iki hafta sonra açılacaktır. İlk sınav denemenizi 16. haftada rezerve etmenizi öneririz, çünkü bu, ihtiyacınız olması durumunda 24 uygunluk süresi içinde yeniden planlamanıza olanak tanır.

12 haftalık bir kursu tamamlıyorsanız, sınavınızın 12 haftalık uygunluk süresi içinde tamamlanması gerekir, çünkü bu programa tekrar sınav hakkı uygulanmaz.

Digital Marketing Institute sınav uzatmaları sunmamaktadır. Bir adayın ilk denemesinde sınavı başarısız olması durumunda, uygunluk süresi içinde sınavı bir ya da iki kez daha planlayabilirler. İkinci ve üçüncü sınav denemeleri başına 75 € (veya yerel para birimi karşılığı) yeniden sınav ücreti alınır.

Sınava nasıl kayıt olurum?

“Sınav Yetkilendirme” e-postası genellikle resmi kurs başlangıç tarihinizden 2 hafta sonra gönderilir. DMI’dan Sınav Yetkilendirme e-postasını aldıktan sonra, MyDMI Kurs sayfanız aracılığıyla bir sınav rezervasyonu yapabilirsiniz. Bu e-posta sınava dair önemli bilgileri ve destek öğelerini içerir.

Sınavımı nasıl yeniden planlarım?

Adaylar, planlanmış sınav günlerinden önce herhangi bir zamanda MyDMI hesapları üzerinden rezervasyon yapılmış sınavları yeniden planlayabilir veya iptal edebilirler.

Adayların sınavlarını planlanan günlerinde katılamayacaklarını öğrendiklerinde sınavlarını yeniden planlamaları veya iptal etmeleri önerilir. Bir adayın planlanmış bir sınava girmemesi durumunda “no-show” durumu oluşur. Bir aday “no-show” durumuna gelirse, ilk sınav denemesi kullanılmış olur. Adayın başka bir sınav denemesi planlamak için yeniden sınav ücreti ödemesi gerekecektir. (Toplamda 3 deneme izni verilir ve ikinci ve üçüncü deneme tekrar sınav ücreti gerektirir).

Sınav Bilgisi sayfasında, Sınavınızı Yeniden Planlayın düğmesine tıklayın. Takvim sayfası sizin için sınavı yeniden planlamak istediğiniz tarihi seçmenize olanak tanır. Platform birkaç dakika boyunca yükleniyor olacaktır. Sınav rezervasyonu onaylanana kadar beklemek önemlidir. Yeni rezervasyon onaylandığında, yeni tarih Sınav Bilgisi sayfasında güncellenecektir.

Not: Gününüzde katılamıyorsanız sınavı yeniden planlamanız çok önemlidir. No show, bir deneme olarak sayılır.

Sertifikamı LinkedIn'e nasıl eklerim?

Sertifikanızı aldınız. Şimdi sıra onu sergilemekte. Sertifikanızı veya rozetinizi LinkedIn’e eklediğinizden emin olun ki herkes görebilsin!

LinkedIn’e sertifikanızı eklemenin iki yolu vardır:

1. Sertifikanızla ilgili bir gönderi oluşturun ve bu gönderi LinkedIn Haber Kaynağınızdaki bağlantılarınıza görünecek şekilde ayarlayın. Sertifika penceresinin altındaki LinkedIn ‘Paylaş’ düğmesine tıklayın. Henüz LinkedIn hesabınıza giriş yapmadıysanız, giriş yapmanız istenecektir. LinkedIn’in sitesine yönlendirileceksiniz ve bir gönderi veya özel mesaj olarak paylaşmayı seçebilirsiniz. Gönderinize sertifikanıza eşlik edecek bir mesaj ekleyerek Gönder’e tıklayın.

2. Kimlik bilgilerinize giriş yaptığınızda, kimlik görünümünüzdeki ‘Doğrula’ düğmesinin yerini ‘LinkedIn Profiline Ekle’ düğmesinin aldığını göreceksiniz. Bu düğmeye tıklayın. Bir pencere açılacak ve kimlik bilgilerinizi nasıl paylaşmak istediğinizi onaylamak için seçenekler sunulacaktır. ‘Profilime ekle’ seçeneğini belirleyin. Kimlik bilgileriniz otomatik olarak LinkedIn’deki ‘Lisans ve Sertifikalar’ formuna aktarılacaktır. ‘Kaydet’e tıklayın. Kimlik bilgileriniz, LinkedIn profilinizde istediğiniz süre boyunca görünecek ve bağlantıya tıklayan herkes doğrudan kimlik görünümünüze yönlendirilecek ve kimlik bilgileriniz doğrulanabilecektir.

Dijital sertifikaların avantajları nelerdir?

Dijital Sertifikanızı asla kaybetmezsiniz. Sertifikanız her zaman aktif olacak ve bağlantısını kaybettiyseniz kolayca e-posta adresiniz ile tekrar alınabilir. Sadece bir tıklamayla mevcut işverenlerle, potansiyel işverenlerle ve meslektaşlarınızla LinkedIn gibi sosyal platformlarda kolayca paylaşılabilir. Ayrıca sertifika URL’ini istediğiniz herhangi bir yere ekleyebilirsiniz. Yüksek kaliteli bir PDF olarak Sertifikanızı istediğiniz zaman, istediğiniz yerde kolayca indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Sosyal medyadaki sertifikalarınız, canlı kimlik bilgilerinize bağlanabilir, böylece herkes tam olarak ne başardığınızı görebilir.