DMI SPECIALIST

Global Çapta Geçerli Sosyal Medya Pazarlaması Sertifikası

25 Saat Online Eğitim

Sertifika:
Social Media Marketing Professional

34.500 TL

DMI SPECIALIST eğitimleri, kariyerinizdeki kontrolü elinize alarak uluslararası alanda birçok fırsat yakalamanıza imkan verir. Bu eğitimimizle Sosyal Medya’nın gücünü ve etkisini en iyi şekilde kullanmayı ve uygulanabilir stratejilerle kitleleri etkileme tekniklerini öğreneceksiniz. Doğru içgörülerle dijital alandaki diğer vizyonerlere katılın!

Uluslararası Alanda İş Fırsatları İçin Bir Adım Önde Olun!

*Üstelik satın alacağınız Sosyal Medya Pazarlaması eğitimi yanında €495 değerinde AI (Yapay Zeka) kısa kursu da %20 indirimli! Sınırlı süreli bu fırsatı kaçırmamak için acele edin.

DMI Global Satış Fiyatı:
1790 Euro (63.000 TL)

Türkiye’ye Özel Satış Fiyatı​:
34.500 TL

*3 aya kadar vade farksız ve 12 aya varan taksit imkanları

Global Çapta Geçerli Tek Dijital Pazarlama Sertifikası

Dünya genelinde 300,000+ Türkiye'de 500+ DMI Alumni | 15 Yıllık Tecrübe

Dijital Pazarlama Eğitiminde Global Standart

En güncel dijital yetkinliklere sahip olun ve uzmanlığınızı dünyaca geçerli bir sertifika ile kanıtlayın!
DMI eğitimleri alanların %79'u terfi etti, %65'i maaşını artırdı.

Ne Öğreneceğim?

DMI Sosyal Medya Pazarlaması eğitimi, Sosyal Medya’nın gücünü en iyi şekilde kullanma ve etkili bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmak ve yönetmek için gerekli becerileri, bilgiyi, stratejiyi ve tekniklerini ele alıyor. Bu sosyal medya pazarlama eğitimiyle beraber doğru içgörülerle milyarlarca insana ulaşma ve onları etkileme gücüne erişeceksiniz.

Hedef kitleniz kim? Ne yaparlar, nasıl davranırlar, ne hissederler- ve asıl önemlisi markanız hakkında ne düşünüyorlar? Bu bilgilere erişebilir olmak kritik derecede önemli bir güç. Her gün ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz aslında size büyük miktarlarda veri sağlar. Fakat ancak doğru araçlar ve bunların kullanım teknikleri ile, bu verileri nasıl kullanabileceğinize dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu modülümüzde size, hedef kitlenizi ve kültürel/sektörel trendleri tanımanız için çeşitli araçlar ve araştırma teknikleri sunuyoruz.

Facebook’taki yavru kediler, Twitter’daki tartışmalar, Instagram filtreleri… İnsanlar sosyal medyada sürekli yeni içerik peşinde ve daha iyi içerik, daha iyi fırsatlar anlamına geliyor. İzleyiciniz ne görmek, beğenmek ve paylaşmak istiyor? Akıllıca planlama, zeki stratejiler ve hedefe yönelik programlama ile, doğru içeriği doğru kişilere sunmak artık kör bir tahmin işi değil! Şimdi, tüm sosyal platformlardaki izleyicilerin dikkatini çeken harika içerik formatları oluşturabilirsiniz. Doğru araçlar kullanarak strateji geliştirebilir ve kanallarınızı diğerlerinden ayırabilirsiniz. Bu modül, platformlar arası çeşitli içerik formatlarını, içerik programlamanın gücünü ve pratiğini ve bunların hepsini süper stratejilerle nasıl bir araya getireceğinizi kapsar.

Facebook, Instagram ve Pinterest, sosyal medya dünyasının güç merkezleridir. Markanıza ve size, küresel çapta müşterilerinizle ölçeklenebilir bir şekilde etkileşim kurma fırsatı sunarlar. Ancak, her birinin benzersiz özellikleri, analitik araçları vardır. Bu modül, bu platformların nasıl çalıştığını, markanızı farklı alanlarda nasıl öne çıkaracağınızı ve başarılı olmak için her birinde mesaj çeşitliliğine neden ihtiyacınız olduğunu derinlemesine anlamanızı sağlar. Ayrıca size şunları yapabilme konusunda yardımcı olur:
 • Her platformun benzersizliğinden nasıl yararlanacağınızı ve her birinden en iyi şekilde nasıl faydalanacağınızı öğrenin.
 • Her kanalda aktif, ilgili ve sadık bir topluluk oluşturun.
 • Hedef kitlenize doğru zamanda ulaşacak etkileyici ve akıllıca reklamlar yaratın.
 • Analitikleri kullanarak hedef kitlenizin ne yaptığını anlayın. Sonra içeriğinizi her açıdan doğru şekilde yankılanacak şekilde ayarlayın.
 • Her kanalın ana özelliklerini reklamcılık, strateji ve optimizasyon için öğrenin.
 • Her platformu en iyi erişim ve sonuçları alacak şekilde yönetin.
 • Her gün milyarlarca sosyal medya sever kişiye ulaşın.
Twitter, sosyal medya dünyasında kendi ritmini belirler. İzleyicinizin dünya olaylarını neredeyse gerçek zamanlı olarak görmesine, bildirmesine ve yorum yapmasına olanak tanıyan bir platformdur. Aynı zamanda izleyicisinin genç, zengin ve eğitimli olduğu bir yerdir. Twitter, adeta ‘daha zeki olmanızı’ meydan okur ve bu modül size Twitter’da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini gösterir:
 • Başarılı bir Twitter hesabının nasıl göründüğü
 • Etkili reklam yapmak için Twitter Reklam Yöneticisi’nin nasıl kullanılacağı
 • Kampanyanız için doğru Twitter Reklam formatı
 • Twitter Analitiklerini kullanarak daha iyi tepki verme ve bağlantı kurma
 • Daha Tweet dostu içerik oluşturma çabuk paylaşılabilir ve kısa
 • Maksimum etki ve etkileşim için ne zaman gönderi yapılacağı

Bu platform, kusursuz profesyonellikle ilgilidir. Sizlere ve markanıza, küresel bir sahnede iş dünyasında benzersiz ağ kurma fırsatları sunar. Bu modül, platformu tanıtacak ve Şirket sayfaları ile Vitrin sayfaları gibi özellikleri kullanarak şirketiniz için parlayan bir varlık oluşturmanızı ve LinkedIn’de bunun ne anlama geldiğini derinlemesine anlamanızı sağlayacak. Metin reklamları, Sponsorlu reklamlar, Sponsorlu InMail’ler, Görüntülü reklamlar ve ismine uygun şekilde Dinamik reklamlar gibi sunulan benzersiz reklam özellikleri ve içerik formatlarını anlayacaksınız. Bu platformda en iyi uygulamanın ne anlama geldiğini görün, bir CEO gibi strateji geliştirin ve kampanyalarınızın etkinliğini ölçün. LinkedIn, tonunu çözmek zor olduğu için ustalaşması zor bir platform olabilir. Ancak, LinkedIn’i iyi yönetirseniz rakipleriniz sizi taklit etmek için çırpınacak!

Bir video bin kelime anlatır – ve sosyal medyada, birkaç bin kişiyi daha ilhamlandırmalıdır. O halde, markanızın içindeki Beyonce’yi YouTube’da serbest bırakın, şehirdeki en gözden kaçan platformda yerinizi alın. Sosyal video, dijital beceriler arasında harika bir araçtır ve etkileyici bir videolar oluşturmak için size bilgi ve içgörüler sunuyor.
 • Dinamik bir YouTube kanalı kurun ve yönetin
 • Sosyal video stratejileri ile yaratıcı olun ki bu stratejiler hem etkileşim sağlasın hem de dönüşüm yaratın
 • Videonun, sosyal medya stratejinizin geri kalanı içinde nasıl bir yer tuttuğunu öğrenin
 • Markanız için faydalı bir şekilde çevrimiçi izleyici kitlesi oluşturun ve geliştirin
 • Büyüleyici görsel kampanyalar sunmak için reklamcılık ve analitik kullanın

Çevrimiçi bir heyecan yaratmak istiyorsanız, sosyal uygulamalar olması gereken yerdir. Eğlenceli, etkileyici ve ‘kutunun dışında’ düşünün çünkü bu platformlar bunun için yapılmıştır ve özellikle genç demografik tarafından rağbet görürler. TikTok, Snapchat, WeChat, WhatsApp ve Twitch’i kullanarak izleyicinizle etkili bir şekilde uyum sağlamayı keşfedin. Özelliklere dalın ve yayınladığınız her şeyden en iyi şekilde yararlanmak için içeriği nasıl yöneteceğinizi anlayın. Ayrıca, markanıza uygun uygulamalarda nasıl reklam yapacağınızı da anlayacaksınız. Üstelik, hangi kampanyaların işe yaradığını ve neden işe yaradığını görerek en iyilerden ilham alın, böylece TikTok aracılığıyla sosyal başarıya ulaşabilirsiniz.

Sosyal ticaret, zeki bir pazarlamacının sosyal medyanın en iyilerini e-ticaretin en iyileriyle birleştirdiği zaman gerçekleşir. Sosyal ticaretin detaylarını keşfedecek ve başarılı bir çevrimiçi mağaza nasıl oluşturulur öğreneceksiniz. İlk tıklamadan sonuncusuna kadar sosyal alışverişi sorunsuz hale getirmenizi sağlayacak en son taktikler ve araçlar ele alınacak. Ayrıca, en iyi sonuçları almak için – sepet terkini de içeren – ücretli ticaret aktivitelerini nasıl optimize edeceğinizi de keşfedeceksiniz.

Büyürken ekstra para kazanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Sosyal medyanızı, hayranı olduğunuz başka bir şirketin ürünlerini veya markasını tanıtarak komisyon kazanmanın harika bir yolu olan affiliate pazarlamaya (satış ortaklığı) yönlendirin. Etkileyicilik söz konusu olduğunda, sosyal medya size büyük düşünme imkanı tanır. Sizin gibi düşünen insanlarla bağlantı kurarak ve işbirliği yaparak sosyal etkileyiciler dünyasına adım atın.

Sosyal medyanın en ilginç dinamiklerinden biri de hem kolektif olarak büyük kitleler barındırabilmesi, hem de kişisel ve samimi olması. Markanızın milyonlarca kitleye etkileşimde bulunduğu bir sistemde, sosyal müşteri hizmetleri için online platformlar çok önemli bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Bu modül hangi platformların size en iyi açıdan, nasıl servis sağladığını öğretir. Müşterilerinizin memnuniyetini nasıl ölçebileceğinize dair başarıya ulaşmış örneklerden bahseder. Başarılı sosyal müşteri hizmetleri temsilcilerinin nasıl eğitileceğini ve insanları mutlu eden çevrimiçi destek topluluklarının nasıl oluşturulacağını ve yönetileceğini öğrenirsiniz. Ayrıca, Sosyal Müşteri Hizmetleri performansınızı değerlendirebilir ve Peer-to-Peer (P2P) topluluklarını (tüketicilerin teklifinizi değerlendirdiği yerlerde) nasıl mutlu edeceğinizi keşfedebilirsiniz.

Yeteneklere, araçlara, takipçilere, bilgiye, teknolojiye, zekaya ve büyük fikirlere sahipsiniz. Şimdi, dünyanın önde gelen markaları tarafından uygulanan keskin sosyal stratejilerle bunların hepsini nasıl bir araya getireceğinizi öğrenin. Ve sosyal teklifinizin, pazarlama karışımınızın geri kalanıyla nasıl oturduğunu veya onu nasıl taşıdığınızı çözün.

Bu modülde, sizin için çalışan dinamik bir sosyal medya stratejisi planlamayı ele alıyoruz. Hedefler ve sosyal performans göstergeleri belirleyerek, ne istediğinizi biliyor ve oraya nasıl ulaştığınızı takip edebiliyorsunuz. Sosyal medya ve içerik üretim bütçeleri de incelenerek paranızı işe yaramayanlar yerine işe yarayan yerlere yatırıyorsunuz. Sosyal medya hayalinizi, sizin ve markanızın parlamasını sağlayan bir sosyal strateji tasarlayarak gerçeğe dönüştürün.

Sosyal Araştırma

Hedef kitleniz kim? Ne yaparlar, nasıl davranırlar, ne hissederler- ve asıl önemlisi markanız hakkında ne düşünüyorlar? Bu bilgilere erişebilir olmak kritik derecede önemli bir güç. Her gün ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz aslında size büyük miktarlarda veri sağlar. Fakat ancak doğru araçlar ve bunların kullanım teknikleri ile, bu verileri nasıl kullanabileceğinize dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu modülümüzde size, hedef kitlenizi ve kültürel/sektörel trendleri tanımanız için çeşitli araçlar ve araştırma teknikleri sunuyoruz.

Sosyal İçerik

Facebook’taki yavru kediler, Twitter’daki tartışmalar, Instagram filtreleri… İnsanlar sosyal medyada sürekli yeni içerik peşinde ve daha iyi içerik, daha iyi fırsatlar anlamına geliyor. İzleyiciniz ne görmek, beğenmek ve paylaşmak istiyor? Akıllıca planlama, zeki stratejiler ve hedefe yönelik programlama ile, doğru içeriği doğru kişilere sunmak artık kör bir tahmin işi değil! Şimdi, tüm sosyal platformlardaki izleyicilerin dikkatini çeken harika içerik formatları oluşturabilirsiniz. Doğru araçlar kullanarak strateji geliştirebilir ve kanallarınızı diğerlerinden ayırabilirsiniz. Bu modül, platformlar arası çeşitli içerik formatlarını, içerik programlamanın gücünü ve pratiğini ve bunların hepsini süper stratejilerle nasıl bir araya getireceğinizi kapsar.

Facebook, Instagram, Pinterest
Facebook, Instagram ve Pinterest, sosyal medya dünyasının güç merkezleridir. Markanıza ve size, küresel çapta müşterilerinizle ölçeklenebilir bir şekilde etkileşim kurma fırsatı sunarlar. Ancak, her birinin benzersiz özellikleri ve analitik araçları vardır. Bu modül, bu platformların nasıl çalıştığını, markanızı farklı alanlarda nasıl öne çıkaracağınızı ve başarılı olmak için her birinde mesaj çeşitliliğine neden ihtiyacınız olduğunu derinlemesine anlamanızı sağlar. Ayrıca size şunları yapabilme konusunda yardımcı olur:
 • Her platformun benzersizliğinden nasıl yararlanacağınızı ve her birinden en iyi şekilde nasıl faydalanacağınızı öğrenin.
 • Her kanalda aktif, ilgili ve sadık bir topluluk oluşturun.
 • Hedef kitlenize doğru zamanda ulaşacak etkileyici ve akıllıca reklamlar yaratın.
 • Analitikleri kullanarak hedef kitlenizin ne yaptığını anlayın. Sonra içeriğinizi her açıdan doğru şekilde yankılanacak şekilde ayarlayın.
 • Her kanalın ana özelliklerini reklamcılık, strateji ve optimizasyon için öğrenin.
 • Her platformu en iyi erişim ve sonuçları alacak şekilde yönetin.
 • Her gün milyarlarca sosyal medya sever kişiye ulaşın.
Twitter
Twitter, sosyal medya dünyasında kendi ritmini belirler. İzleyicinizin dünya olaylarını neredeyse gerçek zamanlı olarak görmesine, bildirmesine ve yorum yapmasına olanak tanıyan bir platformdur. Aynı zamanda izleyicisinin genç, zengin ve eğitimli olduğu bir yerdir. Twitter, adeta ‘daha zeki olmanızı’ meydan okur ve bu modül size Twitter’da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini gösterir:
 • Başarılı bir Twitter hesabının nasıl göründüğü
 • Etkili reklam yapmak için Twitter Reklam Yöneticisi’nin nasıl kullanılacağı
 • Kampanyanız için doğru Twitter Reklam formatı
 • Twitter Analitiklerini kullanarak daha iyi tepki verme ve bağlantı kurma
 • Daha Tweet dostu içerik oluşturma – çabuk paylaşılabilir ve kısa
 • Maksimum etki ve etkileşim için ne zaman gönderi yapılacağı
LinkedIn

Bu platform, kusursuz profesyonellikle ilgilidir. Sizlere ve markanıza, küresel bir sahnede iş dünyasında benzersiz ağ kurma fırsatları sunar. Bu modül, platformu tanıtacak ve Şirket sayfaları ile Vitrin sayfaları gibi özellikleri kullanarak şirketiniz için parlayan bir varlık oluşturmanızı ve LinkedIn’de bunun ne anlama geldiğini derinlemesine anlamanızı sağlayacak. Metin reklamları, Sponsorlu reklamlar, Sponsorlu InMail’ler, Görüntülü reklamlar ve ismine uygun şekilde Dinamik reklamlar gibi sunulan benzersiz reklam özellikleri ve içerik formatlarını anlayacaksınız. Bu platformda en iyi uygulamanın ne anlama geldiğini görün, bir CEO gibi strateji geliştirin ve kampanyalarınızın etkinliğini ölçün. LinkedIn, tonunu çözmek zor olduğu için ustalaşması zor bir platform olabilir. Ancak, LinkedIn’i iyi yönetirseniz rakipleriniz sizi taklit etmek için çırpınacak!

YouTube ve Sosyal Video
Bir video bin kelime anlatır – ve sosyal medyada, birkaç bin kişiyi daha ilhamlandırmalıdır. O halde, markanızın içindeki Beyonce’yi YouTube’da serbest bırakın, şehirdeki en gözden kaçan platformda yerinizi alın. Sosyal video, dijital beceriler arasında harika bir araçtır ve etkileyici videolar oluşturmak için size bilgi ve içgörüler sunar.
 • Dinamik bir YouTube kanalı kurun ve yönetin
 • Sosyal video stratejileri ile yaratıcı olun ki bu stratejiler hem etkileşim sağlasın hem de dönüşüm yaratsın
 • Videonun, sosyal medya stratejinizin geri kalanı içinde nasıl bir yer tuttuğunu öğrenin
 • Markanız için faydalı bir şekilde çevrimiçi izleyici kitlesi oluşturun ve geliştirin
 • Büyüleyici görsel kampanyalar sunmak için reklamcılık ve analitik kullanın
Sosyal Uygulamalar (TikTok, Snapchat, WeChat, WhatsApp, Twitch)

Çevrimiçi bir heyecan yaratmak istiyorsanız, sosyal uygulamalar olması gereken yerdir. Eğlenceli, etkileyici ve ‘kutunun dışında’ düşünün çünkü bu platformlar bunun için yapılmıştır ve özellikle genç demografik tarafından rağbet görürler. TikTok, Snapchat, WeChat, WhatsApp ve Twitch’i kullanarak izleyicinizle etkili bir şekilde uyum sağlamayı keşfedin. Özelliklere dalın ve yayınladığınız her şeyden en iyi şekilde yararlanmak için içeriği nasıl yöneteceğinizi anlayın. Ayrıca, markanıza uygun uygulamalarda nasıl reklam yapacağınızı da anlayacaksınız. Üstelik, hangi kampanyaların işe yaradığını ve neden işe yaradığını görerek en iyilerden ilham alın, böylece TikTok aracılığıyla sosyal başarıya ulaşabilirsiniz.

Sosyal Ticaret ve Satış Ortaklığı

Sosyal ticaret, zeki bir pazarlamacının sosyal medyanın en iyilerini e-ticaretin en iyileriyle birleştirdiği zaman gerçekleşir. Sosyal ticaretin detaylarını keşfedecek ve başarılı bir çevrimiçi mağaza nasıl oluşturulur öğreneceksiniz. İlk tıklamadan sonuncusuna kadar sosyal alışverişi sorunsuz hale getirmenizi sağlayacak en son taktikler ve araçlar ele alınacak. Ayrıca, en iyi sonuçları almak için – sepet terkini de içeren – ücretli ticaret aktivitelerini nasıl optimize edeceğinizi de keşfedeceksiniz.

Büyürken ekstra para kazanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Sosyal medyanızı, hayranı olduğunuz başka bir şirketin ürünlerini veya markasını tanıtarak komisyon kazanmanın harika bir yolu olan affiliate pazarlamaya (satış ortaklığı) yönlendirin. Etkileyicilik söz konusu olduğunda, sosyal medya size büyük düşünme imkanı tanır. Sizin gibi düşünen insanlarla bağlantı kurarak ve işbirliği yaparak sosyal etkileyiciler dünyasına adım atın.

Sosyal Müşteri Hizmetleri

Sosyal medyanın en ilginç dinamiklerinden biri de hem kolektif olarak büyük kitleler barındırabilmesi, hem de kişisel ve samimi olması. Markanızın milyonlarca kitleye etkileşimde bulunduğu bir sistemde, sosyal müşteri hizmetleri için online platformlar çok önemli bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Bu modül hangi platformların size en iyi açıdan, nasıl servis sağladığını öğretir. Müşterilerinizin memnuniyetini nasıl ölçebileceğinize dair başarıya ulaşmış örneklerden bahseder. Başarılı sosyal müşteri hizmetleri temsilcilerinin nasıl eğitileceğini ve insanları mutlu eden çevrimiçi destek topluluklarının nasıl oluşturulacağını ve yönetileceğini öğrenirsiniz. Ayrıca, Sosyal Müşteri Hizmetleri performansınızı değerlendirebilir ve Peer-to-Peer (P2P) topluluklarını (tüketicilerin teklifinizi değerlendirdiği yerlerde) nasıl mutlu edeceğinizi keşfedebilirsiniz.

Sosyal Strateji

Yeteneklere, araçlara, takipçilere, bilgiye, teknolojiye, zekaya ve büyük fikirlere sahipsiniz. Şimdi, dünyanın önde gelen markaları tarafından uygulanan keskin sosyal stratejilerle bunların hepsini nasıl bir araya getireceğinizi öğrenin. Ve sosyal teklifinizin, pazarlama karışımınızın geri kalanıyla nasıl oturduğunu veya onu nasıl taşıdığınızı çözün.

Bu modülde, sizin için çalışan dinamik bir sosyal medya stratejisi planlamayı ele alıyoruz. Hedefler ve sosyal performans göstergeleri belirleyerek, ne istediğinizi biliyor ve oraya nasıl ulaştığınızı takip edebiliyorsunuz. Sosyal medya ve içerik üretim bütçeleri de incelenerek paranızı işe yaramayanlar yerine işe yarayan yerlere yatırıyorsunuz. Sosyal medya hayalinizi, sizin ve markanızın parlamasını sağlayan bir sosyal strateji tasarlayarak gerçeğe dönüştürün.

DİJİTAL PAZARLAMA ALANINDA HER PROFESYONEL EĞİTİMİN YANINDA %20 İNDİRİMLİ YAPAY ZEKA KURSU!

Bu kısa kurs, dijital pazarlama aktivitelerini geliştirmek ve optimize etmek için işlerine yapay zekayı dahil etmek isteyen pazarlamacılar için tasarlanmıştır. Uygulamalı pratik dersler, araç setleri ve gerçek dünya örnekleri kombinasyonu aracılığıyla, önemli içgörüler elde etmek, kampanyaları rafine etmek ve büyümeyi sürmek için AI teknolojilerinden nasıl yararlanılacağını öğreneceksiniz.

Kazanacağınız temel yapay zeka becerileri: